Sosyal Güvenlik

Emekliler SGDP Yapılandırması Fırsatını Kaçırmasın

Emekliler maaşlarından kesilmesi gereken SGDP (Sosyal Güvenlik Destekleme Primi) kesintileri ile ilgili olarak birikmiş borçlarını 6552 sayılı yasa kapsamında yapılandırabiliyorlar.

Emekli olduktan sonra şirket ortağı olan veya kendi adına vergi mükellefi olan emeklilerin maaşlarından şu an itibariyle kesilen %15 SGDP primi bugüne akadar kesilmediyse ciddi bir borçla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle durumlarını analiz etmeliler ve bu kapsamda iseler, kesinti yapılmıyorsa SGK’nın kapısını çalmak durumundalar.

SGDP ile ilgili olarak birikmiş tutarın bir kısmını maaştan mahsup ettirip bir kısmını taksitlendirebilirsiniz.

Emekliler SGDP yapılandırması yaparak hem faizden kısmen kurtulup hem de borçlarını yapılandırmış olacaklar. Bu imkanı  değerlendirmek hemen başvuruda bulunulabilir.

 

 

Cihat Ertürk

1980 Doğumluyum, Bilgisayarlı Muhasebe, İktisat ve Maliye bölümlerinde sırasıyla ön lisans, lisans ve yüksek lisansıımı tamamlayarak 2005 yılında Mali Müşavir 2020 yılında Yeminli Mali Müşavir olmaya hak kazandım. Uzmanlık alanım vergi, şirketler, sosyal güvenlik gibi konulardır...

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. sayın Cıhatbey 01071985 sicil son iş 21 08 2002 başlama 01 01 2015 emekli yıllık iznimi kullanmadım maaş agi dahil 1566tl haklarım nedir.saygılarımla

    1. Rahmi bey verdiğiniz bilgiler tam değil, emekli yazmışsınız, yıllık izin yazmışsınız, işten mi ayrılıyorsunuz, kullanmadığınız izinlerin durumunu mu soruyorsunuz? İletişim bölümünden talebinizi iletirseniz size cevap yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Translate »